E-ticaret Danışmanlığı

Önceleri ek bir kazanç kaynağı gibi görülen e-ticaret şuanda başlı başına bir sektöre haline geldi. Ev hanımlarından, holdinglere kadar herkesin aklında internet üzerinden satış yapmak var.

Dünyada bir çok e-ticaret sitesi var kimi başarılı kimi başarısız. E-ticaret sitelerini başarısızlıklarının en büyük nedenlerinden biri reklam. E-ticaret sitesi kurulumu ile e-ticaret olmuyor. Kendinizi diğerlerinden farklılaştırmak ve bu alana yatırım yapmak ve bunun sürekli olması oldukça önemli.

E-ticaret danışmanlığı Nedir?

Sektörünüze uygun alt yapılı, kolay kullanılabilir site kurulumundan, faturalandırma, ödeme alt yapılarının kurulumu, kargo anlaşmalarının siteye yansıtılması, ürünlerin girişi, kategori ağaçlarının oluşturulması, Google AdWords ve sosyal medya reklamları, sosyal medya yönetim ve SEO çalışmaları ile bir bütündür.

Sadece kendi sitenizden satış yapmak isteyebilirsiniz, tüm pazaryerleri ve fırsat sitelerine dahil olmak, sosyal medyadan da sipariş almak isteyebilirsiniz, tüm bunların yönetimi ve kurgulanması bir profesyonellik gerektiriyor. İşler en başlarda kolayken, sipariş yoğunluğunda ya da aksi bir durumla karşılaşılıp satışlar düştüğünde nasıl bir strateji belirleyeceğinizi bilmeli bu riskleri en aza indirmelisiniz.

Stratejinize göre reklamlardan faydalanmalı, markanızı, ürününüzü ya da hizmetinizi öne çıkarmalısınız. Fırsat sitelerinden faydalanıp her alandan satışınızı yapmak mı istiyorsunuz, pazaryeri sitelerinin kampanyalarından, reklamlarında yararlanıp, kataloglara mı girmek istiyorsunuz. Hali hazırda bir e-ticaret siteniz olabilir ya da bu serüvene yeni başlayacak olabilirsiniz, gelin bu işi profesyonel eller yönetsin, siz sadece kazancınızı kontrol edin.